Ogłoszenia parafialne na 23 niedzielę zwykłą 06.09.2020

Niedziela, 06 września

• Od tej niedzieli powraca Msza św. z g. 07.30, odprawiana w Małym Kościele.
  • Podczas Mszy św. o g. 10.30 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych.

Poniedziałek, 07 września

• W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.
  • Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbędzie się o godz. 20.00 na probostwie.

Środa, 09 września

Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieustającej Pomocy od 17.30.

Piątek, 11 września

Młodzież starszą (ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów) zapraszamy na spotkanie na g. 19.15 do kościoła.

Sobota, 12 września

• Ksiądz Gniewomir zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę do Dużego Kościoła na g. 10.00.
  • Adoracja NS od godz. 17.30.

Niedziela, 13 września

Na wieczornej Eucharystii oprawę muzyczną zapewni Schola Liturgiczna. Schola pragnie poszerzyć swe szeregi – serdecznie zaprasza umuzykalnionych Parafian do dołączenia do składu.

OGŁOSZENIE OGÓLNE

A) I KOMUNIA ŚWIĘTA: w przyszłą sobotę i niedzielę ostatnie 4 grupy dzieci przystąpią do I Komunii Św.

Próby dzieci: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszach świętych.

Spowiedź rodziców i rodzin: od poniedziałku do środy od 17.30.

Spowiedź dzieci: grupy sobotnie w czwartek od g. 17.30; grupy niedzielne w piątek od g. 17.30

W związku z uroczystością piątkowa Msza św. będzie odprawiona w Małym Kościele!!!

Parafialne Msze święte: sobotnia z 18.30 oraz niedzielne z gg. 09.00, 10.30 i 12.00 będą odprawione w kaplicy na Cmentarzu!!! Msze z g. 07.30 (Mały Kościół) i niedzielna wieczorna z g. 18.30 bez zmian!!!

B) BIERZMOWANIE: Młodzież klas 1 ponadpodstawowych, która miała mieć bierzmowanie w czerwcu zapraszam na próby. Odbędą się one: we wtorek oraz czwartek po wieczornej Mszy św. w Małym Kościele!!!

C) Przypominamy, że przedłużony z powodu pandemii czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej zakończy się 14 września.

D) W tę niedzielę przed naszym kościołem będzie mieć miejsce kiermasz charytatywny, którego celem jest zebranie brakującej kwoty, dzięki której stanie się możliwe przeprowadzenie skomplikowanej operacji rocznej Zosi. Jest to zabieg bardzo kosztowy (ok. 280 000 PLN) a brakuje jeszcze ok. 100 000 złotych. Jest jednak nadzieja, że uda zebrać się tę kwotę, a operacja da oczekiwane rezultaty. Polecam tę sprawę życzliwości Parafian.

E) GOK „Sezam” zaprasza nas na kolejny z koncertów lusowskich – niedziela 6 września g. 13.30, kościół w Lusowie.

F) Zmarli nasi parafianie: + Marian Szymański z TP, + Zygmunt Keller z Rumianka oraz + Czesława Grzesiak z TP; pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…