JEZUS NASZYM KRÓLEM

Poniższe słowa wyznania jakie odmówiliśmy podczas dzisiejszych Eucharystii dotknęły szczególnie mojego serca. Warto zauważyć, że są one prośbami, które kierujemy do Pana Jezusa:

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia…

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.

Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Zastanawiam się, w jaki sposób możemy wspólnie z Jezusem przyczynić się do realizacji tych próśb. W tym miejscu chciałbym podzielić się kilkoma pomysłami, które wierzę, że Duch Boży złożył w moim sercu. Oczywiście nie jest to przymus, ale duchowa propozycja, aby z poniższej listy wybrać coś siebie:

1. Na początek zachęcam, aby osobisty akt oddania się Jezusowi, który zawarty jest w poniższym pliku PDF, odmawiać raz w miesiącu, aby ciągle żyć ze świadomością: Komu służę? Dla Kogo żyję?
    Osobista modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana
  2. Można podjąć się dzieła, aby w ciągu roku przeczytać biblijną biografię Jezusa wg zaproponowanego wzoru (zobacz poniższy plik PDF):
    Biblijna biografia Jezusa |  Biografia Mesjasza
  3. W duchu odpowiedzialności za świat, można według listy modlić się codziennie za jedno z państw świata.
    Państwa członkowskie ONZ
  4. Kochając naszą Ziemską Ojczyznę Polskę, można podjąć się modlitwy za naszych senatorów (patrz lista w pliku PDF, aby codziennie modlić się za jedną osobę):
    Lista senatorów RP do codziennej modlitwy
  5.  Można również podjąć się modlitwy za naszych posłów (patrz lista w pliku PDF, aby codziennie modlić się za jedną osobę):
    Lista posłów RP do codziennej modlitwy
  6. Dla tych, którzy pragną pogłębić nauczanie Chrystusa Króla proponuję lekturę codzienną adhortacji Papieża Franciszka „O rodzinie”. Została zgodnie z papieskimi radami podzielona na małe fragmenty z miejscem na notatki, aby zapewnić solidne studium wytrwałym (adhortacja w poniższym pliku PDF):
    AMORIS LAETITIA posynodalna adhortacja apostolska
  7. Wszystkich natomiast zachęcam, aby zastanowili się i napisali swoje osobiste przeżycie związane z Parafią. Chcemy w ten sposób stworzyć autentyczna kronikę parafialną.
  8. Proszę też, abyście przemyśleli, w jaki sposób można się zaangażować w życie Parafii. Potrzeba lektorów, kantorów, ministrantów starszych, tych, którzy będą wspierali nasz CARITAS.
  9. Jeżeli uznacie, że ma to sens, w duchu odpowiedzialności za naszych parafian, którzy są na emigracji, możemy raz w miesiącu przygotowywać audycję internetową, którą wspieralibyśmy duchowe życie naszych Parafian żyjących w obcych krajach.

Ja natomiast chciałbym w nadchodzącym roku kościelnym, który przeżywać będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście” wygłosić cykl kazań niedzielnych pokazujących Królewską godność Jezusa oraz pokazujących „Jak żyć pod panowaniem Jezusa Króla, Pana i Zbawiciela?”.

Proszę Was bardzo o modlitwę, aby zamysły nasze spodobały się Bogu i aby ON dał nam moc potrzebną do ich realizacji.

Z darem modlitwy,
w jedności z ks. Szymonem i ks. Kanonikiem Zdzisławem
Wasz w Mesjaszu prezbiter Adam

Tarnowo Podgórne 19/20 listopada 2016 r.