Boże Krówki

Boże Krówki to scholka dziecięca, która istnieje w parafii od kilku lat. Tworzą ją dzieci w wieku od 5 lat wzwyż. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w salce w parku. W niedziele spotykamy się w Kościele o godz. 10.15 na krótkiej próbie, a następnie wspólnie modlimy się śpiewając Panu Bogu na Mszy Św. „dziecięcej” o godz. 10.30.

W październiku 2009 roku razem z młodszymi ministrantami odbyliśmy autokarową pielgrzymkę do Gostynia i Górki Duchownej. Podczas Mszy Św., którą na Świętej Górze odprawił nasz opiekun – Ks. Artur, śpiewaliśmy pieśni ku czci Matki Bożej. Zwiedziliśmy też podziemia bazyliki.

W maju 2010 r. spotkaliśmy się na pikniku w słynnej Michałówce. Był czas na pośpiewanie, grillowanie i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, kosztowanie wspaniałych wypieków naszych mam, zabawy oraz – dzięki uprzejmości właścicieli – przejażdżki konne!

We wrześniu 2010 r. wybraliśmy się do Szamotuł, gdzie zwiedziliśmy zamek Górków, słynną Basztę Halszki i Kolegiatę, a następnie udaliśmy się do Pniew, do Sanktuarium Św. Urszuli Ledóchowskiej. Tam ks. Artur odprawił Mszę Św., potem siostra Urszula opowiedziała nam historię życia Świętej, obejrzeliśmy zachowaną celę i pamiątki Matki Założycielki, pomodliliśmy się przy sarkofagu. Nie zabrakło herbaty i słodkich smakołyków, upieczonych tradycyjnie przez mamy uczestników pielgrzymki.

Rok 2012 także obfitował w ciekawe wydarzenia – zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (pliki PDF):

Zapraszamy kolejne dziewczynki i chłopców, którzy lubią śpiewać.

ZOBACZ również zdjęcia z naszych podróży w galerii.