Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020

A) Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę.

B) Transmisje internetowe z naszego kościoła: sobota, g. 18.30, niedziela g. 10.30 i 12.00.

C) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 21 osób. W związku z tym limitem poranna Msza św. niedzielna zostaje przeniesiona z Małego do Dużego Kościoła.

D) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

E) W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.

F) Biuro Parafialne otwarte jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych. Bardzo prosimy o załatwianie w tych dniach wyłącznie spraw nie cierpiących zwłoki.

G) Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych zostaje w listopadzie zawieszona.

H) Ogłoszenie CARITAS: osoby chcące skorzystać z pomocy Caritas proszone są o zgłoszenie się do gminnego OPS po skierowanie i dostarczenie go po wypełnieniu do Biura Parafialnego.

I) W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.

J) Od tej też niedzieli rozpoczną się Ogólnopolskie Rekolekcje „Oddanie 33”. Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące na oddanie się Panu Jezusowi przez ręce Maryi. Więcej informacji oraz przydatne materiały na stronie www.oddanie33.pl

K) Zmarł nasz parafianin + Adam Paszkowski z TP. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…