Ogłoszenia parafialne na XII niedzielę zwykłą 21.06.2020

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczcili Żywą Obecność Pana Jezusa wśród nas przez udział w procesjach oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiaty i tych, którzy się nimi opiekowali; dziękuję też za kwiaty dla dziewczynek. Bóg zapłać!!!

2. W związku z nowymi regulacjami nie ma już limitu osób, które mogą wziąć udział we Mszy Św. Obowiązuje jednak wewnątrz kościoła noszenie maseczek albo zachowanie reguły dystansu społecznego. Ksiądz Arcybiskup w związku z tym odwołuje dyspensę ogólną, zwalniającą z udziału w niedzielnej Eucharystii. Zachowuje zaś dyspensę szczególną dla osób znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowań czy to ze względu na wiek, czy przebyte schorzenia, czy ze względu na aktualny stan zdrowia; mogą z niej skorzystać również ci, którzy dla słusznej przyczyny obawiają się możliwości zakażenia.

3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek WYŁĄCZNIE po wieczornej Mszy św. Uprzejmie proszę, aby interesanci przychodzili zaopatrzeni w maseczki.

4. W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji o ustanie pandemii oraz z prośbą o deszcz zakończona nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

5. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

6. Od przyszłej niedzieli obowiązywać będzie wakacyjny układ godzin odprawiania Mszy świętych: nie będzie Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o zwykłych godzinach.

7. W sobotę 20.06 pierwsza grupa dzieci klas trzecich przystąpiła do I Komunii. Pragnę bardzo serdecznie podziękować – księdzu Szymonowi za wielomiesięczne prowadzenie ich do sakramentu; Paniom Katechetkom uczącym w naszych szkołach, zwłaszcza klasy trzecie; rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości i dar ołtarza – zbiornik na wodę święconą (dar wszystkich dzieci i ich rodzin – także grupy wrześniowej!!!); wreszcie samym dzieciom za radość i wzruszenie w ich sercach, ale także w nas dorosłych. Bóg zapłać! W nadchodzących dniach dzieci będą przeżywać swój Biały Tydzień. 8. Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu możemy wywiązać się z naszych powinności względem Archidiecezji. Bóg zapłać!!!