Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą 30 sierpnia 2020

Niedziela, 30 sierpnia

• Witamy w naszej Wspólnocie Księdza Gniewomira Kujawę, naszego nowego wikariusza. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów Ducha Św. oraz opieki Matki Najświętszej.
  • W tę ostatnią niedzielę wakacji układ Mszy św. jeszcze wakacyjny: nie ma Mszy o 07.30; powróci ona od najbliższej niedzieli, 06 września.

Poniedziałek, 31 sierpnia

• W dni powszednie od g. 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ustania pandemii.
  • Na wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców o potrzebne dary Ducha Świętego. W związku z obowiązującymi regułami dotyczącymi rozpoczęcia roku szkolnego w naszych szkołach, nie będziemy w stanie odprawić w dniu 1 września Mszy św. szkolnej. Zapraszamy więc na nią w przeddzień.
  • Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbędzie się o godz. 20.00 również w Sali na górze na probostwie.

Wtorek, 01 września

• Pamiętajmy w swoich modlitwach o 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
  • Boże Krówki mają spotkanie organizacyjne i próbę o godz. 17.00 w Małym Kościele.

Środa, 02 września

Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieustającej Pomocy od 17.30.

Czwartek, 03 września

• W Pierwszy Czwartek Miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu prowadzoną przez rodziców wraz z dziećmi. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej modlitwy! Początek o g. 18.00.
  • W Pierwszy Czwartek zapraszam na Mszę św. ministrantów i rodziców. Chcemy się modlić o Boże błogosławieństwo na nowy rok służby przy ołtarzu Pana Jezusa.

Piątek, 04 września

• Pierwszy Piątek miesiąca września. Dodatkowa Msza św. o g. 07.30.
  • Wznawiamy odwiedziny chorych z sakramentami św. Gdyby ktoś jednak na razie chciał się jeszcze wstrzymać – bardzo prosimy o informację.
  • Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 08.00.
  • Sakrament pojednania od godz. 16.00. Adoracja NS od godz. 17.30. Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30.
  • Młodzież starszą (ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów) zapraszamy na spotkanie na g. 19.15 do kościoła.

Sobota, 05 września

• 1 sobota miesiąca. Ksiądz Gniewomir odwiedzi chorych od g. 08.00.
  • Adoracja NS od godz. 17.30.

Niedziela, 06 września

Podczas Mszy św. o g. 10.30 poświęcenie tornistrów dla dzieci klas pierwszych.

OGŁOSZENIE OGÓLNE

A) Przypominamy, że przedłużony z powodu pandemii czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej zakończy się 14 września.

B) W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będzie mieć miejsce kiermasz charytatywny, którego celem jest zebranie brakującej kwoty, dzięki której stanie się możliwe przeprowadzenie skomplikowanej operacji rocznej Zosi. Jest to zabieg bardzo kosztowy (ok. 280 000 PLN) a brakuje jeszcze ok. 100 000 złotych. Jest jednak nadzieja, że uda zebrać się tę kwotę, a operacja da oczekiwane rezultaty. Polecam tę sprawę życzliwości Parafian.