TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek, 01 kwietnia

Rozpoczęcie Triduum Paschalnego, pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30.

Po Liturgii możliwość osobistej adoracji do g. 21.00.

Wielki Piątek, 02 kwietnia

Dzień upamiętniający Mękę i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

Osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (jeden bezmięsny posiłek do syta i dwa skromniejsze również bezmięsne); wszystkich powyżej 14 lat post od mięsa.

Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.30 w Dużym Kościele.

Po Liturgii możliwość osobistej adoracji do g. 21.00.

Wielka Sobota, 03 kwietnia

Dzień, w którym Jezus spoczywał w Grobie.

Odwiedzamy Jezusa w Kościele tak jak nawiedzamy nasze cmentarze. Kościół będzie otwarty od godz. 08.00.

Zachęcamy aby we Wielką Sobotę zachować post paschalny, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Święcenie pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła, przy ołtarzu polowym od g. 10.00 co pół godziny aż do g. 14.00.

Zachęcamy tych, którzy by nie dotarli na święconkę, aby pobłogosławić pokarmy przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego.

Liturgia Wigilii Paschalnej o g. 21.00. Nie będzie w tym roku Procesji Rezurekcyjnej.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 04 kwietnia

Msze św. wg porządku niedzielnego (będzie także wieczora Msza o g. 18.30!!!)

Poniedziałek Wielkanocny, 05 kwietnia

Eucharystie jak w każdą niedzielę.