Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę zwykłą 31.01.2021

A) Zakończyliśmy tzw. Msze „kolędowe” – wspólną modlitwę w intencji poszczególnych „dzielnic” naszej Parafii, która zastąpiła w tym roku tradycyjną wizytę duszpasterską i poświęcenie domów. Bardzo dziękuję za obecność – w kościele oraz przez transmisje internetowe. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli na wsparcie naszej Wspólnoty ofiary – czy to osobiście czy przez wpłaty na konto parafialne. Za każdy przejaw życzliwości z serca płynące Bóg zapłać!

B) We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte: o g. 09.00 oraz o g. 18.30. Na obu poświęcenie gromnic. Ofiarami zbieranymi tego dnia wspieramy klasztory klauzurowe.

C) Transmisje internetowe z naszego kościoła: we wtorek i sobotę Msza św. wieczorna; niedziela – Msze św. z godz. 10.30 i 12.00.

D) W dni powszednie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji ustania pandemii od g. 17.30.

E) Dzieci pierwszokomunijne będą miały w nadchodzącym tygodniu swoje spotkania. Podział na grupy, dzień i godzinę został przedstawiony rodzicom. Spotkania będą odbywać się w Małym Kościele przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W związku z ograniczeniami na spotkaniu będą mogły być w świątyni wyłącznie dzieci.

F) W tym tygodniu Pierwszy czwartek i Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w dni powszednie godzinę przed Mszą św.; dodatkowo w piątek od g. 16.00 (Komunia św. o g. 16.30, 17.00 i 17.30).

G) Schola Liturgiczna zaprasza na wspólne wielbienie – w sobotę 6 lutego po Mszy św. w Dużym Kościele.

H) Przypominamy o udzielonej przez Księdza Arcybiskupa dyspensie od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w kościołach. Osoby, które pragną z dyspensy skorzystać powinny jednak uświęcić Dzień Pański poprzez udział w transmisji Mszy św. (telewizja, radio albo internet) albo poprzez gorliwą, osobistą modlitwę.

I) W naszym kościele według nowych reguł może przebywać podczas liturgii (nie licząc służby liturgicznej) do 21 osób. W związku z tym limitem poranna Msza św. niedzielna jest przeniesiona z Małego do Dużego Kościoła. GORĄCA PROŚBA O PRZESTRZEGANIE TEGO LIMITU!!! Prosimy zajmować miejsca oznakowane!

J) Zwracam się z gorącą prośbą o stosowanie się nas wszystkich do zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. W kościele należy przebywać mając usta i nos zasłonięte maseczką, przyłbicą, odzieżą; mamy wystawione pojemniki z płynem dezynfekującym – prosimy o korzystanie z nich.

K) Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie prowadzona on-line. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w Biurze Parafialnym.

L) Grupa Dekoracyjna, wdzięczna za pomoc okazywaną przy budowie żłóbka, zaprasza tych, którzy chcieliby ich wspomóc przy demontażu: we wtorek, od 19.30.

Ł) Zmarł nasz parafianin: + Leszek Leśniewski z TP (pogrzeb był w środę). Polećmy go Bożemu miłosierdziu…