Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16.09.2012

W dniu dzisiejszym składamy wszystkim Szanownym Parafianom podziękowania za składane ofiary podczas mszy św. z racji 3 niedzieli miesiąca, przeznaczonych na rozpoczynający się drugi etap prac remontowych w naszym kościele parafialnym.

Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – swoje orędzie do wszystkich ludzi, a w szczególności do osób odpowiedzialnych za media, kieruje Papież Benedykt XVI.

Z racji rozpoczynającego się „Tygodnia Wychowania” zachęcamy parafian do modlitwy w intencjach dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców oraz wszystkich nauczycieli i uczniów naszych szkół.

Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu w Poznaniu i Katolicki Uniwersytet Lubelski – składamy w imieniu władz uczelni wszystkim parafianom – serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek 17 września

1. Podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.30, będziemy polecać wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz bohaterskich rodaków, którzy oddali życie w walkach o naszą wolność z okazji 73 rocznicy napaści na nasz kraj wojsk sowieckich w 1939 roku.
  2. Wspólnota AA ma swoje spotkanie w salce parafialnej w naszym parku o godz. 18.00.
  3. Spotkanie biblijne kobiet o godz. 19.30 na probostwie.

Wtorek 18 września

1. W liturgiczne święto św. Stanisława Kostki-patrona Polski, swoje imieniny obchodzi Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, polecać będziemy Najdostojniejszego solenizanta w naszych modlitwach. Msza w Katedrze o godz. 10.00 – zapraszamy parafian.
  2. Na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 zapraszamy w sposób szczególny wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas: I, II i III gimnazjum wraz z rodzicami. Po mszy św. dla kandydatów i ich rodziców spotkanie w kościele.

Środa 19 września

1. Po południu od godziny 17.30 zapraszamy parafian i wszystkich Czcicieli Matki Bożej na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 18.00 adoracja w ciszy, a o godz. 18.15. Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Chórek dziecięcy „Boże krówki” ma swoje spotkanie formacyjne w salce parafialnej o godz. 17.45 – serdecznie zachęcamy nowe dzieci z talentami muzycznymi.
  3. „Caritas” naszej parafii zaprasza wszystkich potrzebujących po odbiór produktów żywnościowych w naszej salce parafialnej w parku od godz. 19.00.
  4. Zakończenie wakacyjnych kręgów biblijnych o godz. 19.45 na probostwie.

Czwartek 20 września

Po wieczornej Eucharystii w kościele ok. godz. 19.15  katecheza przed sakramentem chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Piątek 21 września

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacjach posiedzenie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii. Spotkanie o godz. 20.00 na probostwie.

Sobota 22 września

1. Zbiórka dla całej Liturgicznej Służby Ołtarza – lektorów i ministrantów o godz. 12.00 w kościele.
  2. Naszych parafian zapraszamy na popołudniową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17. 30.

Ogłoszenia ogólne:

1. W ubiegłą niedzielę Ks. Stanisław z Ukrainy zebrał 4.800 zł. – z całego serca wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuje za wsparcie dzieł misyjnych.
  2. Z całego serca składamy podziękowania wszystkim parafianom, Panu Sołtysowi Piotrowi Owczarzowi, całej Radzie Sołeckiej oraz Bractwu Kurkowemu, za zbierane ofiary podczas festynu „Pożegnanie lata”. Za zebrane do puszek 810 zł. na prace remontowe – serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na konferencję dla Ojców: „OD AKTU DO FAKTU’’, która odbędzie się 13 października w Tarnowie Podgórnym. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie internetowej oraz ulotkach z tyłu kościoła. Zapisy telefonicznie, mailowo, w zakrystii i biurze parafialnym.
  4. Zapraszamy również chętne osoby: młodzież i dorosłych, aby dołączyć do zespołu, który raz w miesiącu gra na wieczornych mszach św. Próba odbędzie się w salce parafialnej – 22 września o godz. 16.00.