Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 listopada 2012

Niedziela 18 listopada

1. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi modlitwami i ofiarami wspierają nasze prace remontowe. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że złożyliśmy komplet dokumentów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w celu pozyskania kolejnej dotacji, równocześnie po złożeniu dokumentów oczekujemy na wydanie pozwolenia przez Starostwo na rozpoczęcie dalszych robót i prac we wnętrzu kościoła i na wieży.
  2. Przez całą niedzielę gościmy Księdza Wojciecha Muellera, który przedstawił nam postać sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego, powojennego proboszcza Parafii św. Jana Kantego w Poznaniu- kandydata na ołtarze z naszej archidiecezji. Zachęcamy do nabycia książki przygotowanej przez Księdza Wojciecha po mszach przed kościołem.
  3. O godzinie 19.30 zapraszamy naszych wszystkich parafian na uroczysty koncert charytatywny: „Świątyni w darze”, z którego dochód przeznaczony będzie na dalszą renowację naszego najstarszego zabytku, kościoła pw. Wszystkich Świętych. Usłyszymy arcydzieła muzyki klasycznej i sakralnej m.in.: Bacha, Händla, Schuberta i Morricone.

Poniedziałek 19 listopada

1. Krąg Biblijny dla kobiet o godz. 19.30 na probostwie.
  2. Wspólnota AA ma swoje spotkanie w salce parafialnej w naszym parku o godz. 18.00.

Środa 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP

1. Wszystkich parafian zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.30; od godz. 18.00 adoracja w milczeniu, o godz. 18.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Szkoła biblijna „poziom podstawowy” ma swoje spotkanie o godz. 19.45 na probostwie.

Czwartek 22 listopada

1. Nasza Szkoła Muzyczna przeżywać będzie Eucharystię w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii o godz. 17.00 – zapraszamy serdecznie do uczestnictwa nauczycieli, uczniów i rodziców.
  2. Nasz chórek dziecięcy – „Boże Krówki” ma swoją próbę i spotkanie formacyjne o godz. 18.00 w sali parafialnej w parku.
  3. Katecheza przed sakramentem chrztu św. dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.15 w Kościele.

Piątek 23 listopada

Spotkanie dla ministrantów seniorów w ramach parafialnego kursu lektorskiego o godz. 19.15 w kościele.

Sobota 24 listopada

1. Młodsi ministranci maja swoją zbiórkę o godz. 12.30 w kościele.
  2. Naszych parafian zapraszamy na popołudniową Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17. 30.
  3. Siostry Urszulanki z Pniew zapraszają na dzień skupienia dla Pań, pt.: „Kobieta w trosce o życie i zdrowie rodziny” w godz. od 9.00 do 16.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Niedziela 25 listopada

1. To ostatnia niedziela Roku Kościelnego a zarazem Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszach zbierać będziemy ofiary do puszek na pokrycie kosztów związanych z pomnikiem ofiar wojennych na naszym cmentarzu.
  2. W parafii lusowskiej kolejny koncert z cyklu „Lusowskie poranki muzyczne” wystąpi: Czeski Chór Chłopięcy z Hradec Kralove, początek o godz. 11.45 – serdecznie naszych parafian zapraszamy.
  3. Jeżeli ktoś z parafian złożył jeszcze „wymienianki”, to informujemy, że będziemy się modlić za tych Zmarłych w ramach modlitwy powszechnej podczas wieczornych Eucharystii.
  4. U ministrantów przed kościołem można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze kieszonkowe i misyjne – serdecznie zachęcamy.