Ogłoszenia parafialne na niedzielę 22 maja 2011

Poniedziałek 23 maja
Grupa AA ma swoje spotkanie od godz. 18.00 w nowej salce parafialnej. Wejście od strony parku.

Wtorek 24 maja
Na prośbę naszego Papieża Benedykta XVI, zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji Kościoła w Chinach.

Środa 25 maja

1. Boże Krówki nie mają swojej próby.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  3. Szkoła biblijna dla zaawansowanych o godz. 19.30 na probostwie.

Czwartek 26 maja
W Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00, Ks. Arcybiskup Metropolita udzieli 12 diakonom sakramentu kapłaństwa – polecamy nowych prezbiterów naszym modlitwom.

Piątek 27 maja
Męska Róża Różańcowa ma swoje spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.

Sobota 28 maja

1. Sakrament pojednania dla dzieci Pierwszokomunijnych w Kościele:
    – godz. 08.00 klasa 2c
    – godz. 09.00 klasa 2a
    – godz. 10.00 klasa 2b
  2. Msza św. z okazji 15 rocznicy istnienia Bractwa Kurkowego w Tarnowie Podgórnym o godz. 11.00 w naszym Kościele.
  3. Nabożeństwo majowe o 18.00 oraz wieczorna Msza Św. o godz. 18.30 w kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym.

Niedziela 29 maja
W związku z przygotowaniem Kościoła do uroczystości komunijnych Msze św. o godz.: 7.30, 9.00 i 10.30 będą celebrowane w naszej kaplicy pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy. Na Eucharystii o godz. 9.00 zostaną poświęcone dwa obrazy dla kaplicy: Miłosierdzia Bożego i Maryi Niepokalanej – Dar naszej parafianki. Parafian, którzy uczestniczą w Eucharystii o godz. 12.00 prosimy o udział na innych godzinach.

Ogłoszenia ogólne:

1. W minioną niedzielę na składkę remontowo inwestycyjną zebraliśmy 4000 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  2. Nabożeństwo majowe odprawiamy codziennie o 18.00.
  3. Próby liturgiczne dzieci komunijnych od poniedziałku do środy o godz. 16.30 w kościele, nie ma próby w czwartek z racji święceń kapłańskich. W piątek próba generalna o godz. 16.00 – przypominamy, że obecność dzieci obowiązkowa.
  4. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy kilka zdjęć z bierzmowania – zachęcamy do obejrzenia.
  5. Organizatorzy Akcji Krwiodawstwa w Tarnowie Podgórnym składają serdeczne podziękowania za udział w kolejnym 44 spotkaniu. Udział wzięły tym razem 142 osoby, które oddały 56 litrów krwi a od początku akcji oddano już 2925 litrów tego cennego daru życia. Radością organizatorów jest również 14 nowych osób, które przyłączyły się do akcji.
  6. Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby śmietnika na cmentarzu parafialnym nie traktować jako śmietnika komunalnego. Bardzo proszę, aby wrzucać do niego tylko odpady cmentarne. Proszę również o nie pozostawianie śmieci przed kościołem, bądź w najbliższym otoczeniu kościoła. Są gminne śmietniki tam można pozostawić swoje śmieci.
  7.

Zapowiedzi:

1. Bartosz Frączek, kawaler z Tarnowa Podgórnego i Agnieszka Socha, panna z Kostrzyna – zapowiedź 1.
  2. Mikołaj Kamiński, kawaler z Tarnowa Podgórnego i Ołdziejewska Paulina, panna ze Skoków – zapowiedź 1.
  3. Wojciech Jeż, kawaler z Poznania i Katarzyna Szewczyk, panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 2.