Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29 grudnia 2013

Kochani,

na dzisiejszą niedzielę Episkopat Polski przygotował list pasterski, który polecamy Waszej pamięci i zachęcamy do lektury:

List Pasterski Episkopatu Polski

Niedziela 29 grudnia – Uroczystość Świętej Rodziny

W dniu dzisiejszym o godzinie 19.45 w Restauracji „Oaza” odbędzie się opłatek parafialny, na który zapraszamy: Radę Duszpasterską, Radę Ekonomiczną, Komitet Ratowania naszego Kościoła Parafialnego, nasz Parafialny Zespół Caritas, Katechetów, Katechistów, osoby pracujące przy naszej parafii, Liturgiczną Służbę Ołtarza Szafarzy, Lektorów i ministrantów oraz osoby odpowiedzialne za prowadzenie różnych Wspólnot i inicjatyw duszpasterskich działających w naszej parafii.

Poniedziałek 30 grudnia

Grupa AA ma swoje spotkanie o godz. 18.00 w Sali parafialnej w parku.

Wtorek 31 grudnia

Eucharystia kończąca Stary Rok wraz z Nabożeństwem Dziękczynnym o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian.

Środa 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Msze święte według specjalnego porządku. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 i 18.30. Pierwsza będzie o godz. 9.00 następnie o godz. 10.30 i o 12.00. Po południu zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00. Po Eucharystii w imieniu Pana Wójta Gminy Tarnowo Podgórne oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne zapraszamy na powitanie Nowego Roku do Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym. Pokaz sztucznych ogni rozpocznie się ok. godz. 18.00. W Baranowie pokaz sztucznych ogni odbędzie się na parkingu przy Gimnazjum o godz. 19.30. Po powitaniu Nowego Roku przewidziana jest grochówka. Serdecznie zapraszamy.

Czwartek 2 stycznia – pierwszy czwartek miesiąca

O godzinie 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej zaprasza ks. Artur na Eucharystię na godz. 18.30.

Piątek 3 stycznia – pierwszy piątek miesiąca

1. Prezbiter proboszcz odwiedzi chorych od godz. 8.00 z Komunią Świętą.
  2. Sakrament pojednania od godz. 16.30; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Sobota 4 stycznia – pierwsza sobota miesiąca

Ksiądz Artur odwiedzi Chorych z komunią Świętą od godz. 9.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Członków wspólnoty różańcowej zapraszamy na swoje spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.

Poniedziałek 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Msze Święte jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Eucharystii poświęcenie kredy i kadzidła. Podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 Kandydaci do bierzmowania z 3 klasy Gimnazjum przeżyją liturgiczny obrzęd związany z Przyjęciem Chrześcijańskiego Imienia. Zapraszam ich na tę uroczystość wraz z Rodzicami.

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Plan Kolędy od 2 stycznia do 7 stycznia 2014:

czwartek 2 stycznia:
prezb. Adam ulica Owocowa 1 w TP nr od 1 do 20 – od godz. 16.00.

piątek 3 stycznia:
prezb. Adam ulica Owocowa 1 w TP nr 21 do 40 – od godz. 16.00.

sobota 4 stycznia:
prezb. Adam Góra ul. Szamotulska bez bloków. Początek ok. godz. 11.15.

wtorek 7 stycznia:
prezb. Adam TP ul. Owocowa 1a od godz. 16.00, ks. Artur TP ul. Owocowa 3 nr 1 do 20 – od godz. 16.00.