Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3 maja 2012

Niedziela 3 czerwca – Uroczystość Trójcy Świętej

Dzisiaj po mszy świętej przed kościołem można złożyć ofiarę na Kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.

Poniedziałek 4 czerwca

1. Dziewczynki chcące sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę sypania kwiatów o godz. 17.30 w poniedziałek, wtorek i środę.
  2. Grupa AA ma swoje spotkanie o godz. 18.00 w sali parafialnej w parku.

Wtorek 5 czerwca

Biuro parafialne będzie nieczynne.

Środa 6 czerwca

1. Boże Krówki mają swoją próbę o godz. 17.30 w salce parafialnej w parku.
  2. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe.
  3. Szkoła biblijna poziom podstawowy ma swoje spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.

Czwartek 7 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

1. W tym dniu Msze Św. w kościele będę o godz. 7.30, 9.00 i 18.30. Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna Procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii.

W tym roku przejdziemy trasą: wyjście na ul. Pocztową, ul. Poznańską następnie skręcimy w ul. Rokietnicką pierwszy ołtarz przy figurze Serca Pana Jezusa. Proszę o przygotowanie ołtarza mieszkańców ulicy Poznańskiej (numery od początku do Banku WBK). Dalej pójdziemy ulicą Rokietnicką, aż do rozwidlenia z ul. 23 Października. I tam będzie 2 ołtarz (prosimy o przygotowanie go przez mieszkańców ul. Rokietnickiej). Następnie wchodzimy w ul. 23 Października – ołtarz 3 stanie przy domu księdza Kanonika na ul. 23 Października (proszę o przygotowanie tego ołtarza przez Księdza Kanonika wraz z sąsiadami). Dalej idziemy ul. 23 Października do skrzyżowania z ul. Szkolną i 4 ołtarz tradycyjnie stanie przy Krzyżu lub w parku naprzeciw krzyża. Ten ołtarz proszę, aby przygotowali parafianie z Osiedla Zielony Gród. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i ul. Poznańskiej. Następnie przejście do kościoła i Msza św. w kościele na zakończenie procesji.

Zachęcamy wszystkich parafian do uroczystego przeżycia tego dnia, gdy sam Chrystus wychodzi na ulice naszego codziennego życia, pracy i nauki, aby nam błogosławić i umacniać nas swoją obecnością. W związku z przygotowaniami bardzo prosimy parafian o tradycyjną pomoc w przygotowaniu ołtarzy, o udekorowanie swoich domów flagami i emblematami Eucharystycznymi na czas procesji i całej oktawy. Serdecznie zapraszamy do udziału całą Służbę Liturgiczną Ołtarza: Szafarzy, seniorów i ministrantów, Panów ze Straży Pożarnej do niesienia baldachimu, Braci i Siostry z Bractwa Kurkowego proszę o honorową asystę wokół baldachimu, zapraszam wszystkie Poczty Sztandarowe, dziewczynki Komunijne i te z młodszych klas do sypania kwiatków, chłopców do niesienia poduszek oraz Różańca.
    Gorąca prośba! Gdyby przy budowie któregoś z ołtarzy nastąpiły trudności, problemy to proszę o wcześniejszą informację, abyśmy mogli im zaradzić.

2. Po wieczornej Eucharystii spotkanie dla rodziców i chrzestnych ok. 19.15.
  3. Na 20.00 zapraszam do salki gimnazjalistów z 3 klasy na wspólne spotkanie.

Sobota 9 czerwca

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się po Mszy świętej wieczornej.

Niedziela 10 czerwca

Procesja Eucharystyczna będzie przed Eucharystią o godz. 10.30.

Ogłoszenia ogólne:

1. Nabożeństwo czerwcowe do środy o godz. 18.15.
  2. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego „Róży Duchownej” w Gostyniu, w sobotę dnia 16 czerwca. Podczas pielgrzymki dokonamy zawierzenia całej naszej parafii Opiece Matki Najświętszej. Koszt 25 zł. zapisy w zakrystii i biurze parafialnym ( są jeszcze wolne miejsca).
  3. Osoby z Zielonego Grodu i okolic pragnące pomóc przy budowie ołtarza na Boże Ciało zaproszone są na spotkanie w niedzielę 3 czerwca o godz 20.00 do domu państwa Żarnowskich ul. Krokusowa 5 (przy skrzyżowaniu Żonkilowej z Cichą).
  4. Młodzież naszej parafii zapraszamy do uczestnictwa w wakacyjnym wyjeździe chrześcijańskim do Kletna. Więcej informacji na plakatach i ulotkach wyłożonych z tyłu Kościoła.

Zapowiedzi:

1. Wojciech Woźniak, kawaler z Tarnowa Podgórnego i Paulina Napierała, panna z Poznania – zapowiedź 2.
  2. Krzysztof Fąka, kawaler z Tarnowa Podgórnego i Anna Staszewska, panna z Ostrzeszowa – zapowiedź 3.

Zmarli nasi Parafianie:

Stanisław Chmal z Tarnowa Podgórnego, Stanisława Knychała z Rumianku oraz Kazimierz Błaszczak z Tarnowa Podgórnego. Pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu. Dobry Jezu a nasz Panie…