Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona w poniedziałek nabożeństwem majowym, od wtorku czerwcowym.

2. Transmisje internetowe Mszy św. z naszego kościoła: w sobotę o g. 18.30, w niedzielę Msze z gg. 10.30 i 12.00.

3. Niedzielne Msze święte z godzin: 09.00, 10.30 i 12.00, a w Boże Ciało z 09.00 i po procesji, będziemy starali się odprawiać przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła – oczywiście jeśli danego dnia pozwoli na to pogoda.

4. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Obecnie w Dużym Kościele może przebywać podczas liturgii 21 osób. Bardzo prosimy o ścisłe stosowanie się do tej reguły i o zajmowanie wyłącznie miejsc oznakowanych. Przypominamy także o obowiązku zakładania maseczek!!!

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Msze Święte będą odprawione: o g. 07.30; procesja wyruszy tradycyjnie po Mszy św. odprawionej o g. 09.00. Pójdzie ulicami: Pocztową, Ogrodową, Poznańską i powróci do kościoła. Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św.

W związku z sytuacją pandemiczną – z jednej strony pragniemy publicznie wyznać naszą wiarę w rzeczywistą obecność Zbawiciela pod postacią chleba i oddać Mu hołd; z drugiej musimy wziąć pod uwagę wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne (podczas procesji obowiązuje obowiązek zachowania dystansu 1,5 metra albo noszenie maseczki). Dlatego też odprawimy procesję po ulicach Parafii, ale ołtarz będzie tylko jeden, polowy.

Msza wieczorna o g. 18.30. Zapraszam do towarzyszenia Panu Jezusowi dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, także dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. – również przez całą Oktawę, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa. Wszystkich Parafian zachęcam do uczestnictwa w procesji oraz do ustrojenia okien i wywieszenie flag, nawet poza trasą procesji.

7. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszach św. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 10.06 po Mszy św. procesja wokół kościoła do 4 ołtarzy. O przygotowanie pierwszego proszę mieszkańców Góry, drugiego mieszkańców Kokoszczyna, trzeciego mieszkańców Rumianka; ołtarz czwarty proszę, aby przygotowały Wspólnoty Różańcowe.

8. W tym tygodniu przypadnie Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od g. 16.00. Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30. Od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona nabożeństwem czerwcowym.

9. W piątek objazd chorych z sakramentami. Również Ks. Gniewomir odwiedzi chorych w czerwcu w piątek. Rozpoczniemy od g. 08.00. Gdyby ktoś chciał jeszcze się wstrzymać – prosimy o informację!

10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej: chłopców zapraszamy w poniedziałek 31.05, dziewczęta we wtorek 01.06. Oba spotkania będą w Dużym Kościele o g. 19.15. Obecność konieczna!!!

11. We wtorek 1 czerwca dzieci klasy 3, którym wypadła katecheza w związku z kwarantanną i poświęcenia będą miały swoje spotkanie w Małym Kościele o g. 17.00.

12. Zapraszamy na Parafialny Spływ Kajakowy ojca z dzieckiem w dniach 19-24.07. Popłyniemy rzeką Wierzycą do Wisły. Szczegóły na stronie www.przystań.org.pl.