Ogłoszenia parafialne na niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona nabożeństwem majowym.

2. Transmisje internetowe Mszy św. z naszego kościoła: w sobotę o g. 18.30, w niedzielę Msze z gg. 10.30 i 12.00.

3. Niedzielne Msze święte z godzin: 09.00, 10.30 i 12.00 będziemy starali się odprawiać przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła – oczywiście jeśli danego dnia pozwoli na to pogoda.

4. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Obecnie w Dużym Kościele może przebywać podczas liturgii 21 osób. Bardzo prosimy o ścisłe stosowanie się do tej reguły i o zajmowanie wyłącznie miejsc oznakowanych. Przypominamy także o obowiązku zakładania maseczek!!!

6. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

7. Dzieci pierwszokomunijne będą miały swoją Pierwszą Spowiedź, wg planu, znanego rodzicom. Odbywać się będzie w Dużym Kościele – bardzo serdecznie proszę o punktualność!!!

8. Dziękuję wszystkim, którzy rozumiejąc obecną sytuację wspierają Parafię poprzez wpłaty na konto bankowe. Dziękuję także wszystkim, którzy złożyli Daninę Diecezjalną, dzięki czemu jako Parafia możemy wywiązać się z naszych zobowiązań względem Archidiecezji. Bóg zapłać za pomoc!!!

9. Zmarli nasi parafianie z TP: + Mieczysław Kowalewski (pogrzeb był w czwartek) i + Władysława Kordus (pogrzeb był w piątek). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

10. Zachęta dla rodziców – bezpłatny poradnik „Dzieci w sieci” u ministrantów.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

A) We wtorek 01.06 w Ośrodku Zdrowia przy ul. Szkolnej odbędą się badania USG Doppler tętnic i żył oraz USG tarczycy, nerek, piersi i stawów. Szczegóły na plakacie oraz w Ośrodku.

B) Apel Policji do Seniorów o ostrożność – w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej zgłoszeń o oszustwach i kradzieżach dokonywanych przez ludzi podszywających się pod policjantów, pracowników Poczty czy Opieki Społecznej. Wykorzystując dobroć serca wyłudzają pieniądze i kosztowności. Niczego nie należy im przekazywać a każdą taką sytuację jak najszybciej zgłaszać Policji.