Ogłoszenia parafialne na X niedzielę zwykłą 06.06.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona nabożeństwem czerwcowym.

2. Transmisje internetowe Mszy św. z naszego kościoła: w sobotę o g. 18.30, w niedzielę Msze z gg. 10.30 i 12.00.

3. Niedzielne Msze święte z godzin: 09.00, 10.30 i 12.00 będziemy starali się odprawiać przy ołtarzu polowym na zewnątrz kościoła – oczywiście jeśli danego dnia pozwoli na to pogoda. Wyjątkiem będą dwie następne niedziele (w związku z uroczystością Pierwszej Komunii).

4. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Obecnie w Dużym Kościele może przebywać podczas liturgii 21 osób. Bardzo prosimy o ścisłe stosowanie się do tej reguły i o zajmowanie wyłącznie miejsc oznakowanych. Przypominamy także o obowiązku zakładania maseczek!!!

6. W oktawie Bożego Ciała procesje po Mszach św. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 10.06 po Mszy św. procesja wokół kościoła do 4 ołtarzy. O przygotowanie pierwszego proszę mieszkańców Góry, drugiego mieszkańców Kokoszczyna, trzeciego mieszkańców Rumianka; ołtarz czwarty proszę, aby przygotowały Wspólnoty Różańcowe.

7. W piątek 11 czerwca uroczystość ku czci Najśw. Serca Jezusowego. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Uroczystość ta zniesie piątkowy post.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM.

9. Już dziś zapraszam na nabożeństwo fatimskie – przyszła niedziela, 13 czerwca, o g. 20.00 w Dużym Kościele.

10. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

11. W nadchodzących dwóch weekendach dzieci klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii.

OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z PIERWSZĄ KOMUNIĄ

A) Spowiedź dzieci: grupy sobotnie przyjdą w środę (grupa z g. 13.30 na 17.00, a grupa z g. 15.30 na g. 17.45); grupy niedzielne w piątek (grupa z g. 10.00 na g. 17.00, grupa z g. 12.00 na g. 17.45.

B) Spowiedź dla rodzin: w poniedziałek, wtorek i czwartek od g. 17.30.

C) Parafialne Msze święte przyszłego weekendu będą odprawiane o swoich zwykłych godzinach; zmienione będą jednak miejsca. I tak:

• sobota, g. 18.30:                                na cmentarzu,
  • niedziela g. 7.30:                               Mały Kościół,
  • niedziela g. 9.00, 10.30 i 12.00:       na cmentarzu,
  • niedziela g. 18.30                              Duży Kościół.

D) W związku z sytuacją epidemiologiczną Msze komunijne niech zgromadzą wyłącznie rodziny i gości dzieci pierwszokomunijnych.

12. Przekazujemy zaproszenie na Parafialny Spływ Kajakowy ojca z dzieckiem w dniach 19-24.07 rzeką Wierzycą do Wisły. Szczegóły na stronie www.przystań.org.pl.

13. W sobotę 05.06  w Bazylice Archikatedralnej dwaj lektorzy naszej parafii zostali ustanowieni przez Księdza Biskupa ceremoniarzami. Życzymy Łukaszowi i Mateuszowi łaski Bożej w owocnej służbie dla naszej Wspólnoty!

13. Zmarła nasza parafianka z TP Genowefa Panek. Pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…