Ogłoszenia parafialne na XI niedzielę zwykłą 13.06.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona nabożeństwem czerwcowym.

2. Transmisje internetowe Mszy św. z naszego kościoła: w sobotę o g. 18.30, w niedzielę Msze z gg. 10.30 i 12.00.

3. Kandydaci do bierzmowania z klasy 8 będą mieli swoje spotkanie: dziewczęta w poniedziałek, chłopcy we wtorek. Oba rozpoczną się o g. 19.15 w Dużym Kościele; obecność konieczna!

4. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Od niedzieli 13 czerwca zmieniają się reguły dotyczące obostrzeń dotykających liczbę wiernych uczestniczących w liturgii. I tak:

* do końca czerwca liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 50% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 150 osób.

* do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.

* takie osoby jednak powinny posiadać ze sobą poświadczenie przyjętego szczepienia (drukowane albo w formie elektronicznej w telefonie).

* cały czas obowiązuje używanie maseczek.

* w związku z tym Ksiądz Arcybiskup odwołuje po niedzieli 13 czerwca dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczcili Żywą Obecność Pana Jezusa wśród nas przez udział w procesjach oktawy Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie składam za wystawienie ołtarzy w czwartek, na zakończenie Oktawy. Bóg zapłać!!!

7. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie – niedziela 13 czerwca, o g. 20.00 w Dużym Kościele.

8. W tę niedzielę po Mszach św. zbierane będą ofiary na KUL i WT UAM.

9. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

10. W tych dwóch weekendach dzieci klas trzecich przystępują do Pierwszej Komunii.

OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z PIERWSZĄ KOMUNIĄ

A) Spowiedź dzieci: grupy sobotnie przyjdą w środę (grupa z g. 13.30 na 17.00, a grupa z g. 15.30 na g. 17.45); grupy niedzielne w piątek (grupa z g. 10.00 na g. 17.00, grupa z g. 12.00 na g. 17.45.

B) Spowiedź dla rodzin: w poniedziałek, wtorek i czwartek od g. 17.30.

C) Parafialne Msze święte tego i przyszłego weekendu będą odprawiane o swoich zwykłych godzinach; zmienione będą jednak miejsca. I tak:

sobota, g. 18.30:                                na cmentarzu,

niedziela g. 7.30:                               Mały Kościół,

niedziela g. 9.00, 10.30 i 12.00:        na cmentarzu,

niedziela g. 18.30                              Duży Kościół.

D) W związku z sytuacją epidemiologiczną Msze komunijne niech zgromadzą wyłącznie rodziny i gości dzieci pierwszokomunijnych.

E) Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu (poniedziałek-piątek) we Mszach św. o g. 18.30.

11. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.

12. Przekazuję zaproszenie na piknik kajakowy na jeziorze Lusowskim. Miejsce startu: koło szkoły „Kuźnia Talentów” (ul. Zespołowa 1). Termin: niedziela 13 czerwca, gg. 14.00-19.00 (wypływa się o każdej pełnej godzinie); koszt to zero złotych.