Ogłoszenia parafialne na XII niedzielę zwykłą 20.06.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona nabożeństwem czerwcowym.

2. Kandydaci do bierzmowania z klasy 7 będą mieli swoje spotkanie: chłopcy w poniedziałek, dziewczęta we wtorek. Oba rozpoczną się o g. 19.15 w Dużym Kościele; obecność konieczna!

3. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

4. Zmieniły się reguły dotyczące obostrzeń dotykających liczbę wiernych uczestniczących w liturgii. I tak:

* do końca czerwca liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 50% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 150 osób.

* do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.

* takie osoby jednak powinny posiadać ze sobą poświadczenie przyjętego szczepienia (drukowane albo w formie elektronicznej w telefonie).

* cały czas obowiązuje używanie maseczek.

* Ksiądz Arcybiskup odwołuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.

* w związku z tym kończymy transmisje internetowe Mszy św. z naszej Parafii.

5. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

6. W ten weekend kolejne grupy dzieci klas trzecich przystępują do Pierwszej Komunii.

OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z PIERWSZĄ KOMUNIĄ

A) Parafialne Msze święte tego weekendu będą odprawiane o swoich zwykłych godzinach; zmienione będą jednak miejsca. I tak:

sobota, g. 18.30:                              na cmentarzu,

niedziela g. 7.30:                              Mały Kościół,

niedziela g. 9.00, 10.30 i 12.00:     na cmentarzu,

niedziela g. 18.30                             Duży Kościół.

B) Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu (poniedziałek-piątek) we Mszach św. o g. 18.30.

7. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.

8. Zapraszam na spotkanie rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii w przyszłym roku szkolnym, w maju 2022. Odbędzie się ono w Dużym Kościele w środę 23 czerwca o g. 19.15.

9. Od przyszłej niedzieli 27 czerwca obowiązywać będzie wakacyjny układ godzin odprawiania Mszy świętych: nie będzie Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o swoich zwykłych godzinach.