Ogłoszenia parafialne na XIII niedzielę zwykłą 27.06.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30 zakończona do środy nabożeństwem czerwcowym.

2. Od niedzieli 27 czerwca obowiązuje wakacyjny układ godzin odprawiania Mszy świętych: nie będzie Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o swoich zwykłych godzinach.

3. W tę niedzielę z racji zbliżającej się uroczystości świętych Piotra i Pawła Apostołów po Mszach św. zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską.

4. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Zmieniły się reguły dotyczące obostrzeń dotykających liczbę wiernych uczestniczących w liturgii. I tak:

• do końca czerwca liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 50% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 150 osób.
  • do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.
  • takie osoby jednak powinny posiadać ze sobą poświadczenie przyjętego szczepienia (drukowane albo w formie elektronicznej w telefonie).
  • cały czas obowiązuje używanie maseczek.
  • Ksiądz Arcybiskup odwołuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.
  • w związku z tym kończymy transmisje internetowe Mszy św. z naszej Parafii.

6. Czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

7. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.

8. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od g. 16.00 (Komunia św. będzie rozdzielana o g. 16.30, 17.00 i 17.30).

9. Odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi: ks. Gniewomir w czwartek od g. 08.00, Ks. Proboszcz w piątek od g. 08.00. 10. Zmarła nasza parafianka z TP + Teresa Rząca. Pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…