Ogłoszenia parafialne na XVI niedzielę zwykłą 18.07.2021

1. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.

2. Przypominam o wakacyjnym układzie godzin odprawiania Mszy świętych w niedziele: nie ma Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o swoich zwykłych godzinach.

3. Przypominam, że Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

4. Zmieniły się reguły dotyczące liczby wiernych uczestniczących w liturgii. I tak:

  • liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 75% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 225 osób.
  • do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.
  • takie osoby jednak powinny posiadać ze sobą poświadczenie przyjętego szczepienia (drukowane albo w formie elektronicznej w telefonie).
  • cały czas obowiązuje używanie maseczek.
  • Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.
  • czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

5. W czasie wakacji, o ile pozwoli na to pogoda, Msze św. z gg. 09.00, 10.30 i 12.00 będziemy odprawiać przy ołtarzu polowym.

6. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Ofiary z tej racji składane przekazujemy na konto Fundacji MIVA, zdobywającej środki transportu dla misjonarzy.

8. Otrzymaliśmy datę bierzmowania młodzieży, która ukończyła w miniony roku szkolnym ósmą klasę – odbędzie się ono w piątek 10 września o g. 18.00.

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

A) W niedzielę 18.07 w gg. 18.00-21.00 w parku 700-Lecia będzie możliwość dokonania spisu w ramach dyżuru rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego. Szczegóły na plakacie.

B) MEDICOR zaprasza na szczepienia przeciw COVID-19 w przychodniach: w Smochowicach oraz w Tarnowie Podgórnym w Ośrodku Zdrowia w poniedziałek w gg. 15.00 – 19.00.