Ogłoszenia parafialne na XVIII niedzielę zwykłą 01.08.2021

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie przeżywamy go jako Miesiąc Trzeźwości i Abstynencji.

2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu na intencję ustania pandemii od g. 17.30.

3. Przypominam o wakacyjnym układzie godzin odprawiania Mszy świętych w niedziele: nie ma Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o swoich zwykłych godzinach.

4. Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki po wieczornych Mszach świętych – obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i dystans.

5. Reguły dotyczące liczby wiernych uczestniczących w liturgii:

• liczba uczestników liturgii w Dużym Kościele może być równa liczbie 75% zajętych miejsc. Dla nas oznacza to 225 osób.
  • do tej liczby nie zaliczają się te osoby, które przeszły cykl szczepień przeciw COVID-19.
  • takie osoby jednak powinny posiadać ze sobą poświadczenie przyjętego szczepienia (drukowane albo w formie elektronicznej w telefonie).
  • cały czas obowiązuje używanie maseczek.
  • Ks. Arcybiskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.
  • czas spowiedzi i komunii wielkanocnej Ksiądz Arcybiskup przedłużył w tym roku aż do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września.

6. W czasie wakacji, o ile pozwala na to pogoda, niedzielne Msze św. z gg. 09.00, 10.30 i 12.00 odprawiamy przy ołtarzu polowym.

7. Spotkanie AA w poniedziałek o g. 18.00 w sali na górze na probostwie.

8. W piątek 06 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

9. W tym tygodniu przypadnie Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od g. 16.00 (Komunia św. o 16.30, 17.00 i 17.30). Ksiądz Gniewomir odwiedzi chorych z sakramentami w czwartek od g. 08.00.

10. Otrzymaliśmy datę bierzmowania młodzieży, która ukończyła w miniony roku szkolnym ósmą klasę – odbędzie się ono w piątek 10 września o g. 18.00.

11. Spotkanie w sprawie pielgrzymki do Włoch we wtorek 03.08 o g. 19.00. Pielgrzymka wyruszy samolotem do samego Rzymu w październiku (16-20.10). Można dołączyć.

12. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na WT UAM i KUL.

14. Zmarli nasi parafianie z TP: + Stanisław Socha (pogrzeb był w sobotę) i + Andrzej Kijanowski (pogrzeb będzie w czwartek o g. 12.). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

OGŁOSZENIA SPOŁECZNE

A) GOK „Sezam” zaprasza na koncert z cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne – niedziela, 01 sierpnia w lusowskim kościele o g. 13.00. Szczegóły na plakacie oraz stronie internetowej GOK-u.