Ogłoszenia parafialne na niedzielę 13 listopada 2011

Niedziela 13 listopada
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; w tym roku polecamy w modlitwie chrześcijan mieszkających w Sudanie. Informacje o wsparciu na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła. Gościmy kleryków naszego Arcybiskupiego seminarium. Po Mszy św. klerycy będą zbierać ofiary na seminarium przed kościołem.

Poniedziałek 14 listopada
Grupa AA ma swoje spotkanie o godz. 18.00 w salce parafialnej w parku.

Środa 16 listopada

1. Adoracja NS od godz. 17.30; od godz. 18.00nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o godz.18.15 modlitwy za zmarłych.
  2. Szkoła biblijna poziom 2 o godz. 19.30 na Probostwie.

Czwartek 17 listopada
Kandydaci do bierzmowania z 3 klasy Gimnazjum mają swoje spotkanie o godz. 17.00 w kościele.

Piątek 18 listopada
Ministranci, którzy biorą udział w Parafialnym kursie lektorskim, mają swoje spotkanie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

Sobota 19 listopada

1. 46 Akcja krwiodawstwa od godziny 8.00 do 16.00 w budynku OSiRu w Tarnowie Podgórnym przy ulicy 23 października. Serdecznie zapraszamy.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu po południu od godz. 17.30 zapraszamy Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy.

Niedziela 20 listopada

1. Msza dziękczynna w intencji osób oddających krew honorowo odbędzie się o godz. 12.00.
  2. Samochodowa randka małżeńska. Informacje na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.

Ogłoszenia ogólne:

1. W przyszłą 3 niedzielę miesiąca, tradycyjnie wszystkie ofiary przeznaczone są na remont i renowacyjne prace w naszym kościele parafialnym.
  2. Z ogromną radością informujemy, że zawiązał się Parafialny Komitet Ratowania naszego najcenniejszego zabytku w Tarnowie Podgórnym, jakim jest nasza świątynia, a zarazem najstarszego zabytku w naszej gminie. Prace naszego komitetu są obecnie związane z załatwieniem wszelkiej dokumentacji pozwalającej na pozyskiwanie środków finansowych od Instytucji Centralnych – Ministerstwa, Unii Europejskiej, Naszej Gminy oraz licznych Przedsiębiorstw i Firm znajdujących się na terenie naszej parafii i gminy, wyłonieniu wykonawców prac na obiektach zabytkowych oraz sporządzeniu wszystkich kosztorysów związanych z pracami konserwatorsko – remontowymi.
    Prace zostały podzielone na dwa zasadnicze etapy: pierwszy związany z ratowaniem gotyckiego sklepienia, murów i wieży kościoła, oraz drugi związany z pracami odwadniającymi, osuszającymi oraz izolacyjnymi prowadzącymi w konsekwencji do całościowego odnowienia elewacji kościoła, kompleksowych prac renowacyjnych wnętrza (uwzględniając prezbiterium, wszystkie zabytki ruchome, plan oświetlenia zewnętrznego kościoła).
    Pod koniec listopada udajemy się na zaproszenie Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego na spotkanie, podczas którego pragniemy przedstawić wszystkie zamierzenia związane z remontami i przygotowaniami do Jubileuszu 550 rocznicy powstania kościoła p.w. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym.
    Polecamy całej wspólnocie modlitewne wsparcie oraz życzliwą ofiarność wobec wszystkich zadań czekających nas w najbliższych miesiącach i latach.
  3. Zwracamy się do wszystkich kierowców z uprzejmą prośbą, aby nie wjeżdżać samochodami na cmentarz parafialny. Prosimy o pozostawianie samochodów na parkingu przed cmentarzem. Prosimy również, aby nie parkować samochodów przy kościele i nie zastawiać dróg dojazdowych do kościoła w trakcie trwania nabożeństw.

Zmarli:

1. Barbara Kubacha z Tarnowa Podgórnego – pogrzeb odbędzie się 14 listopada na Junikowie w Poznaniu.
  2. Aneta Nowak z Tarnowa Podgórnego – pogrzeb odbędzie się w sobotę 12 listopada o godz. 12.00 w Tarnowie Podgórnym.
  3. Maria Stefańska z Tarnowa Podgórnego – pogrzeb odbędzie się 15 listopada o godz. 12.00 w Tarnowie Podgórnym.
  4. Krystyna Stefańska z Tarnowa Podgórnego – pogrzeb odbędzie się 15 listopada o godz. 14.00 w Tarnowie Podgórnym.

Dobry Jezu a nasz Panie…