Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28 marca 2010

Niedziela 28 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Podczas każdej Eucharystii poświęcenie Palm.
W zakrystii do nabycia Paschaliki, które przyniesiemy ze sobą na Uroczystą Wigilię Paschalną. Proponowana ofiara za paschalik to 7 zł.
O godz. 15,00 Gorzkie Żale, po nabożeństwie Eucharystia.
Po wieczornej Eucharystii spotkanie modlitewne ze śpiewami Taize.

Poniedziałek 29 marca

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 17,00.
Spotkanie grupy AA w sali na probostwie o godz. 18.00.
Grupa biblijna ma swoje spotkanie o 19,30 na probostwie.

Wtorek 30 marca

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 17,00

Środa 31 marca

Możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania od godz. 17,00.
17,30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, od 18,00 w milczeniu, następnie Nowenna do MBNP.

Czwartek: 1 kwietnia Wielki Czwartek

Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18,30.
Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy”. Adoracja do godz. 21,00.

Piątek 2 kwietnia Wielki Piątek

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły tzn. spożywamy jeden bezmięsny posiłek do syta i dwa skromniejsze również bezmięsne.
O godz. 6,30 Droga Krzyżowa. Początek w parku naprzeciw krzyża. Zakończenie przy kościele parafialnym.
Nabożeństwo wieczorne Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18,30.
Po nabożeństwie Adoracja Pana Jezusa. Od 20,00 do 21,00 Matki Różańcowe, o 21,00 odśpiewamy Gorzkie Żale, następnie adoracja do godz. 24,00. Od 23,00 do 24,00 Adoracja w milczeniu.
Zaproście tych, którzy się źle mają, będzie możliwość spotkania z Jezusem w ciszy i bez tłoku.

Sobota 3 kwietnia Wielka Sobota

Dzień, kiedy Jezus spoczywał w Grobie. Odwiedzamy Jezusa w Kościele, tak jak nawiedzamy nasze cmentarze. Kościół będzie otwarty od godz. 8,00. W sobotę można zachować tradycyjny post.
Święcenie pokarmów:
– Tarnowo: godz. 10,00; 11,00; 12,00; 13,00; 14,00.
– Rumianek godz. 10,00.
– Góra godz. 10,15.
– Kokoszczyn 10,30.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20,00 i zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie na wieczorną liturgię świec.

Plan Adoracji w Wielką Sobotę:

• Godzina 15,00 Czciciele Bożego Miłosierdzia
  • Godzina 16,00 Mieszkańcy Góry
  • Godzina 16,30 Mieszkańcy Rumianku
  • Godzina 17,00 Mieszkańcy Kokoszczyna
  • Godzina 17,30 Adoracji przewodniczy Grupa Fatimska
  • Godzina 18,30 Mieszkańcy Tarnowa Podgórnego

Niedziela 4 kwietnia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze Św. o godz. 7,00 z procesja eucharystyczną; 9,00; 10,30; 12,00 Nie będzie Mszy Św. wieczornej.

Poniedziałek 5 kwietnia Poniedziałek Wielkanocny

Eucharystie jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona na KUL i Wydział Teologiczny naszego uniwersytetu.

Ogłoszenia ogólne:

• Dziękuję Wszystkim, którzy wsparli ofiarą materialną leczenie księdza Kanonika Sasa. Zebraliśmy w minioną niedzielę 11 tys. złotych i 20 euro.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim miesiącu pomogli parafii funkcjonować. Dziękuję z wszystkie „dary serca” 🙂

Zapowiedzi:

• Sulikowski Szymon, kawaler z Antoniewa oraz Urbańska Agnieszka, panna z Tarnowa Podg. Zapowiedź 1
  • Mocny Jerzy, kawaler z Jankowic oraz Kozłowska Małgorzata, panna z Tarnowa Podg. Zapowiedź 1
  • Turek Krzysztof, kawaler z Szamotuł oraz Woźna Małgorzata, panna z Góry Zapowiedź 2

W zakrystii można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.
Planujemy pielgrzymkę parafialną na beatyfikację Księdza Jerzego Popiełuszki w dniach 5,6,7 czerwiec. Informacje u Księdza Artura.
Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy 9 kwietnia – są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.

Intencje Mszalne od Niedzieli Palmowej 28 marca
do Niedzieli Zmartwychwstania 4 kwietnia

Poniedziałek 29 marca

18,30 +Józef, Walentyna Siekierscy, +Mirosław Grupka.

Wtorek 30 marca

18,30 +Leon Kominek (od siostry Bożeny z rodziną).

Środa 31 marca

18,30 +Gertruda Stefaniak i Kazimiera Szymańska (w rocznicę śmierci obu sióstr), +Stanisław Halwa, +Feliks Popiel, +Daniela Cieślik, +Zofia Wyrwał (12 rocz. śm); +Romualda Bugaj (2 rocz. śm), +Teresa Kamińska w 2 rocz. śm (int. od męża, córki i synów), +Piotr Grenda (od rodz. Górskich), +Władysław Skwierzyński, +Stefan i Salomea Korcz, +Józef Wesołowski, +Antoni Pośpieszny.

Wielki Czwartek 1 kwietnia

18,30 Za Papieża Benedykta, za Kardynałów, Biskupów i prezbiterów, za prezbiterów posługujących w naszej Parafii.
18,30 +Irena Nowacka.

Wielki Piątek 2 kwietnia

18,30 Nabożeństwo Męki Pańskiej.

Sobota 3 kwietnia Wigilia Paschalna

20,00 Msza Święta Wynagradzająca za grzechy popełnione przeciw NSNMP.
20,00 Za parafian.

Niedziela Zmartwychwstania 4 kwietnia

7,00 +Krystyna i Tadeusz Dorna.
9,00 +Marta Kowalska.
10,30 +Marian Piotrowski i zm rodziców i rodzeństwo.
12,00 w intencji 40-tej rocznicy ślubu z przeproszeniem Pana Boga za to, co było złe, z podziękowaniem za całe dobro i prośbą o Boże Błogosław dla całej rodziny.